Brytyjska Komisja Lotnicza wysunęła propozycję powstania dodatkowych dróg startowych na dwóch lotniskach: Heathrow oraz Gatwick.

Propozycje budowy dodatkowych dróg startowych na brytyjskich lotniskach zostały już wspomniane w zeszłym roku: dwie z nich dotyczą ekspansji lotniska Heathrow, a jedna lotniska Gatwick. Projekt obejmuje również analizę takich czynników jak wpływ hałasu na okoliczne zamieszkałe tereny, utratę nieruchomości przez mieszkańców, korzyści materialne oraz wpływ na środowisko naturalne.


Jeśli chodzi o lotnisko Gatwick, propozycja komisji mówi o wybudowaniu nowego pasu startowego na południe od istniejącej drogi, a koszt tego przedsięwzięcia miałby wynieść około 9.5 bilionów euro. W sumę wliczona jest już cena powstania transportu pomiędzy obiektami.


W przypadku lotniska Heathrow mowa jest o wybudowaniu nowej drogi na północny zachód od istniejącego pasu startowego. Byłaby to trzecia droga startowa dla tego portu lotniczego, a koszt jej powstania ocenia się na 18 bilionów euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj