Około 918 ton lotniczego cargo zostało odprawione w grudniu 2010 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. To o 17% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W ciągu całego minionego roku pyrzowickie lotnisko odnotowało dynamiczny wzrost liczby odprawionych towarów w porównaniu z rokiem 2009. Towarowe linie lotnicze przewiozły z i do Pyrzowic 11 194 ton ładunków – to o 71% więcej niż w 2009 roku. Tym samym port umocnił się na pozycji lidera w tym segmencie ruchu lotniczego wśród polskich portów regionalnych.

Tak dobry wynik jest efektem ciągłego poszerzania siatki regularnych połączeń cargo oraz zwiększania możliwości przewozowych na już istniejących trasach. Ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój cargo w Pyrzowicach jest też duże zainteresowanie klientów transportem towarów na jedynej regularnej transatlantyckiej trasie all-cargo realizowanej z Polski.

Jednym ze strategicznych celów Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego MPL Katowice, jest rozwijanie segmentu lotniczego transportu towarów. Przyczyni się do tego zakończenie aktualnie realizowanych inwestycji.

Wśród nich dwie kluczowe dla rozwoju lotniczego ruchu towarowego z Pyrzowic to budowa nowej płyty postojowej o powierzchni 149 tys. m2, która będzie prawie dwukrotnie większa od powierzchni wszystkich aktualnie istniejących płyt postojowych (planowany termin zakończenia tej inwestycji to 2013 r.) oraz budowa, obecnie znajdującej się na etapie projektowania, nowej drogi startowej o długości 3 200 metrów i szerokości 45 metrów (planowany termin zakończenia to pierwszy kwartał 2014 r.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj