Marzysz o niezapomnianych wakacjach, podczas których nie tylko odpoczniesz i zapomnisz o stresach dnia codziennego, ale również zobaczysz coś fascynującego? W takim wypadku Egipt okaże się trafionym wyborem kierunku turystycznego. Ten piękny kraj opływany od północy przez Morze Śródziemne, a od wschodu przez Morze Czerwone, przecięty wstęgą Nilu, co roku przyciąga miliony spragnionych odpoczynku i wrażeń turystów z Polski i ze świata.

Wycieczka do Egiptu z biurem podróży

Jeśli chcesz polecieć do Egiptu z biurem podróży, wystarczy że odnajdziesz w sieci odpowiedni kierunek i zaznaczysz okres, w którym chcesz wybrać się na wakacje. Możesz to zrobić chociażby w taki sposób: https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1.Tym sposobem uzyskasz czytelne wyniki wyszukiwania i będziesz mógł skupić się tylko na konkretnych ofertach, nie stracisz czasu oraz energii na odsiewanie niesatysfakcjonujących propozycji. Możesz zdecydować o standardzie hotelu, opcji wyżywienia, a także wielu aspektach wpływających na komfort wypoczynku. Wybierając się na wczasy z biurem podróży, zyskujesz kompleksowe wsparcie na każdym etapie wycieczki. Organizator zajmuje się kwestią noclegów, transportu, wycieczek i atrakcji w miejscu docelowym, więc turystom pozostaje skupić się na dobrej zabawie oraz korzystaniu z wakacyjnych przyjemności. Naturalnie, decydując się na podróż do Egiptu, czy to z biurem podróży, czy na własną rękę, trzeba postarać się wizę (można ją wykupić na lotnisku w Egipcie i trwa to dosłownie kilka minut) oraz dopilnować, by paszport miał co najmniej półroczny termin ważności.

Egipt – co wybrać?

Turyści planujący wypoczynek w Egipcie nierzadko mają dylematy: który region Egiptu wybrać. Ten piękny kraj posiada właściwie wszystko, czego do szczęścia potrzeba spragnionym atrakcji i wrażeń wczasowiczom: intrygujące wielowiekowe zabytki, luksusowe kurorty, doskonałe warunki klimatyczne, piękne plaże. Jeszcze przed wykupieniem wycieczki do Egiptu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak chce się spędzić urlop i co chce się zobaczyć. W podjęciu decyzji pomocne mogą być strony internetowe takich przewoźników jak Coral Travel Wezyr Holidays, ponieważ można na nich znaleźć wiele ciekawostek oraz praktycznych porad. Pewne jest to, że jeśli Egipt odwiedza się z myślą o zwiedzaniu, najlepiej pojechać do miast, w których znajdzie się prastare zabytki: Kair, Gizę, Aleksandrię oraz Luksor. W przypadku gdy myśli się raczej o leniuchowaniu na brzegu basenu czy plaży, o nurkowaniu i sportach wodnych – idealną alternatywą będzie Riwiera Morza Czerwonego czyli region, na który składają się przede wszystkim ośrodki turystyczne z wszelkimi udogodnieniami i atrakcjami zaplanowanymi z myślą o odwiedzających gościach. Wybrzeże Morza Czerwonego to optymalny wybór także dla amatorów podwodnego świata. Zróżnicowana rafa koralowa, wyjątkowa przejrzystość wody oraz dziesiątki zatopionych wraków czynią to miejsce prawdziwym rajem dla nurków. A na tym atrakcje związane z pobytem w Egipcie wcale się nie kończą.

Egipt – kiedy polecieć?

Egipt jest jednym z tych państw, gdzie turystyka kwitnie właściwie przez okrągły rok. Jeśli zależy nam na pięknej pogodzie oraz wysokich temperaturach, najlepszym czasem na wczasy w Egipcie są miesiące między kwietniem a październikiem, największe upały panują zaś od maja do września. Miesiące zimowe nie są dobrym wyborem dla turystów, którym zależy na nabyciu czekoladowej opalenizny, ale z pewnością zadowolą osoby nastawiające się na zwiedzanie zabytków. Poznawanie pradawnych budowli Egiptu takich jak piramidy Cheopsa, fascynujące ruiny w Luksorze czy katakumby w Aleksandrii bez wątpienia jest przyjemniejsze, gdy nie panują dokuczliwe upały.

Egipt – inne atrakcje

Podczas wakacji w Egipcie nie sposób się nudzić, a stwierdzenie, że w czasie jednego pobytu nie da się wszystkiego zobaczyć, wcale nie jest przesadą. Atrakcji dostępnych w tym pięknym kraju położonym nad Nilem jest tak wiele, że z łatwością można podzielić je na kilka fascynujących wyjazdów, a i tak ma się wrażenie, że nie zobaczyło się nawet ułamka zabytków i intrygujących miejsc. Poza najpopularniejszymi zabytkami Egiptu i atrakcjami dostępnymi w ośrodkach turystycznych, warto pomyśleć także o ciekawych wycieczkach w obrębie kraju. Wiele z nich można zorganizować za pośrednictwem przewoźnika, o inne warto pokusić się samemu, aby poczuć prawdziwego ducha Egiptu. Do najciekawszych zaliczają się:

  • rejs statkiem po Nilu
  • rejs po Kanale Sueskim
  • wyprawę na Saharę
  • wizytę na egipskim bazarze
  • wyprawa na Górę Synaj oraz do położonego u jej podnóża Klasztoru św. Katarzyny.

Dlaczego warto wybrać Egipt jako cel urlopu?

Egipt to fascynujące miejsce, skąpane słońcem, przepełnione egzotycznymi smakami i zapachami. Jakby stworzone na niezapomniane wakacje z dala od codziennych trosk i stresów. Wystarczy wyszukać odpowiednią wycieczkę, załatwić formalności, spakować bagaż z niezastąpionym nakryciem głowy i kremem z filtrem na czele, by cieszyć się wspaniałościami oczekującymi na turystów nad Nilem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj