Na niemieckiej wystawie Aircraft Interiors Expo ujawniono jak będą wyglądały wnętrza samolotów w przyszłości.

Wystawa Aircraft Interiors Expo odbyła się niedawno w Niemczech i zaskoczyła widzów niezwykłymi wizjami technologii lotniczej w przyszłości. Na Expo prezentowano przede wszystkim wnętrza samolotów, jakie być pojawią się w przyszłości. Jednym z prezentowanych elementów były samo przyciemniające się szyby czy rozkładane fotele.

Nowoczesne fotele, nazwane „sidle-slip seat”, zostały zaprojektowane przez Malon Labe Design z Denver. Fotele są składane, co pozwoli zaoszczędzić miejsce i czas podczas wchodzenia pasażerów na pokład samolotu, natomiast po zakończeniu boardingu krzesła wracają do normalnej pozycji.

Inną fotelową innowacją jest propozycja niemieckiej firmy Recaro, która zaprojektowała rozkładające się siedzenia, wysuwające się o 180 stopni. Ze zwykłego fotela po rozłożeniu powstaje płaskie łóżko, dzięki podniesieniu podstawki na nogi. Miałyby one być dostępne w klasie biznesowej.

Kolejnym ciekawym pomysłem są samo przyciemniające się szyby, które same w sobie nie są znakiem przyszłości, gdyż podobny wynalazek dostępny jest już w samolotach Boeing 787 Dreamliner. Maszyny te wyposażone są w odpowiednie guziki, które po naciśnięciu powodują przyciemnianie szyb. Jednak pasażerowie do tej pory skarżyli się, że szyby nie są całkowicie przyciemnione i spora ilość światła przedostaje się do środka – w przyszłości ten wynalazek ma być znacznie ulepszony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj