To były pracowite dni dla spółki zarządzającej portami lotniczymi w Los Angeles – Los Angeles World Airports (LAWA), która poinformowała o zakończeniu trwającej 3 lata modernizacji Terminalu 5, dedykowanego linii lotniczej Delta Airlines.

Nowo otwarty Terminal 5 zwany jest też Terminalem Delta, od nazwy Delta Airlines, głównego przewoźnika LAX, oferującego loty do najważniejszych dla Los Angeles miast. Pasażerowie mogą do niego wejść bezpośrednio od ulicy. Terminal posiada samowystarczalną odprawę check-in i luksusową poczekalnię. Taka wygoda i komfort są mile widziane w mieście pełnym gwiazd.

Nie trzeba być jednak sławnym, by uzyskać dostęp do Delta ONE. Ten nowy obszar check-in jest dostępny dla pasażerów klasy biznes, latających nonstop na trasie Los Angeles LAX-Nowy Jork JFK oraz na międzynarodowych długodystansowych trasach o długości 6,5 h lub dłuższej.

Z Delta One mogą skorzystać również osoby, które wykupiły usługę Delta VIP. Jest ona dostępna dla osób publicznych od 2010 roku na lotniskach LAX, Atlanta i Nowy Jork JFK. Oprócz eskorty i dostępu do salonu dla VIPów, zapewnia również wcześniejszą indywidualną odprawę bagażową.

Twórcami sztuki zdobiącej wnętrza Delta ONE jest kilku artystów z Los Angeles. Szczególnie fascynująca jest niebieska, podświetlana grafika, biegnąca wzdłuż stalowej ściany hollu, otrzymana z kawałka barwionego materiału, który następnie został zmięty i pieczony pomiędzy taflami szkła przez 18 godzin.

Terminal zaprojektowany został do obsługi od 150 do 200 klientów dziennie. W luksusowym lounge pierwszej klasy znajduje się bufet i wygodne siedzenia dla około 10 osób.

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy spółki zarządzającej lotniskami Los Angeles (LAWA) oraz miasta Los Angeles. Koszt inwestycji to 229 milionów dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj