W grudniu 2012 londyński port lotniczy Heathrow zanotował najlepszy wynik w historii tego miesiąca – lotnisko odwiedziło 5,4 miliona pasażerów. To o 2% więcej w porównaniu z grudniem poprzedniego roku.

To był najlepszy grudzień w historii lotniska Heathrow. W grudniu 2012 lotnisko odwiedziło 5,4 miliona pasażerów, co dało nowy rekord dla tego miesiąca i wynik o 2% lepszy niż w grudniu 2011 roku. Jednocześnie, port ten zanotował swój najlepszy wynik roczny – łącznie w 2012 roku londyńskie lotnisko odwiedziło 70 milionów pasażerów.

Główną przyczyną wzrostu ruchu lotniczego na Heathrow były loty z i do Azji. Połączenia między Londynem a Chinami wzrosły o 23,2%, zaś na kolejnych miejscach znalazły się Indie oraz Rosja, które zanotowały wzrost odpowiednio o 4% i 3,4%. Brazylia była jedynym krajem spoza Europy, który na Heathrow zanotował spadek w 2012 roku i wyniósł on 3,1%.

W ubiegłym roku na londyńskim lotnisku zaobserwowano także spadki w ilości pasażerów z niektórych krajów europejskich. Największy spadek zanotowano w ilości podróżnych z Hiszpanii – w porównaniu z 2011 rokiem do i z Heathrow podróżowało o 9,4% Hiszpanów mniej. Podobna sytuacja dotyczy Grecji, która zanotowała spadek o 4,2% jeśli chodzi o ilość podróżnych na Heathrow. Jednocześnie, ogólnie w Europie w 2012 nastąpił wzrost ilości podróżnych wybierających to lotnisko, wynoszący 4%.

Na szczęście nie wszystkie kraje południowo europejskie zanotowały spadki. Ilość Portugalczyków na Heathrow wzroła o 7,9%, zaś Włochów o 7,4%.

Bardzo dobre wyniki natomiast zaobserwowano w krajach Europy północnej. Najlepiej wypadła Norwegia ze wzrostem ilości pasażerów na Heathrow o 26,8%, a następnie Finlandia z 7,2%, oraz Szwecja z 6%.

Colin Matthews, dyrektor Heathrow, wyraził swoje zadowolenie z wyników jakie osiągnęło londyńskie lotnisko. „Heathrow rejestruje najwyższe wyniki w historii pomimo niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej na świecie. Jednocześnie poziom satysfakcji naszych pasażerów także bije rekordy.“ Matthews przypomniał też, iż lotnisko Heathrow planuje wybudowanie nowego pasu startowego w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj