W porównaniu z komunikacją drogową i kolejową, to właśnie latanie jest opcją najszybszą, a zarazem najbezpieczniejszą. Nie może więc dziwić stale rosnąca popularność samolotu jako środka transportu wśród przysłowiowych „Kowalskich”. Dlatego też postanowiliśmy wziąć pod lupę kierunki najchętniej wybierane przez Polaków.

Głównie do stolic


W pierwszej piątce najbardziej popularnych kierunków w lotach rejsowych znajdziemy, aż cztery europejskie stolice. Jedynym wyjątkiem w tym zestawieniu jest niemiecki Frankfurt nad Menem. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż jest to zdecydowanie największy port lotniczy naszych zachodnich sąsiadów. Niekwestionowanym liderem – pod względem ilości pasażerów – niezmiennie pozostaje Londyn. Loty do stolicy Anglii cieszą się ogromną popularnością z kilku względów. Główny z nich jest oczywiście związany z duża liczbą Polaków, którzy na co dzień mieszkają i pracują na wyspach. W dalszej kolejności możemy wymienić podróże turystyczne, biznesowe czy w celu zrobienia zakupów. Na drugiej lokacie znajduje się jedna z europejskich stolic mody i miasto zakochanych – Paryż. Francuska metropolia regularnie odwiedzana jest przez sporą grupę naszych rodaków. Podium zamyka wspomniany już wcześniej Frankfurt. Popularność tego kierunku wynika m.in. z bogatej sieci połączeń we wszystkich kierunkach świata, jaką oferuje to niemieckie lotnisko. Pierwszą piątkę uzupełniają stolica Belgii, będąca siedzibą parlamentu europejskiego – Bruksela oraz stolica kraju słynącego z wiatraków i tulipanów Holandii – Amsterdam. Ponadto w czołowej dziesiątce znalazły się Monachium i Moskwa oraz co może nieco zaskakiwać, połączenia krajowe do Krakowa, Gdańska i Wrocławia.

Czarter = wakacje


Jeżeli chodzi o loty czarterowe, już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z kierunkami wakacyjno-urlopowymi. Liderem jest Turcja z portami lotniczymi w Antalyi i Bodrum, co świadczy o popularności tamtejszych riwier: tureckiej i egejskiej. Na kolejnych lokatach z niewielkimi różnicami w ilości podróżnych znajdują się Egipt (Hurgada, Marsa Alam), zyskujące na popularności Wyspy Kanaryjskie (Lanzarote, Teneryfa, Fuerteventura) oraz wyspiarska Grecja (Kos, Heraklion, Rodos, Zakintos). Warto też zauważyć w ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się loty do andaluzyjskiej Sewilli. Wydaje się, że coraz więcej osób wybierających zagraniczne wakacje docenia zalety samolotów, rezygnując z wielogodzinnych podróży autokarem. Jeżeli planujesz podróż samolotem, warto wcześniej pomyśleć o bilecie. Wybierając łatwy i szybki zakup biletu przez Internet, dobrze postawić na stronę posiadającą bogatą ofertę jak np. biletylotnicze.itaka.pl. Znajdziesz tam całą gamę biletów na loty rejsowe i czarterowe w kraju i zagranicą. Wybór kierunku należy do Ciebie. Życzymy przyjemnego lotu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj