Francuscy pracownicy pracownicy lotniska rozpoczęli strajk i jak do tej pory setki lotów zostało odwołanych.

Wśród linii lotniczych, które ucierpiały z powodu strajków są między innymi Ryanair i easyJet, które utraciły prawie jedną trzecią lotów. Strajki w jakiejś mierze dotkną jednak wszystkich linii lotniczych, które mają połączenia z francuskimi lotniskami lub których samoloty przelatują nad terytorium Francji.

Strajk pracowników ATC został powołany w odpowiedzi na propozycję ogólnoeuropejskich zmian dotyczących pracowników kontroli lotniczej. Strajkujący twierdzą, że jeśli te zmiany zostaną wprowadzone, mogłoby dojść do utraty części stanowisk pracy.

Wiele linii lotniczych popiera plan wprowadzenia Single European Sky, wierząc, że zmniejszy to ilość opóźnionych lotów, a także negatywny wpływ ruchu lotniczego na środowisko naturalne.

Jak do tej pory przed weekendem easyJet planowało odwołać 56 lotów, wśród najbardziej dotkniętych wymieniając połączenia do krajów na południu Europy oraz do Francji. W między czasie, Ryanair również poinformował pasażerów, że mogą spodziewać się opóźnionych lub odwołanych lotów. Linie lotnicze British Airways zmuszone były odwołać do tej pory dwa loty.

Strajki najbardziej widoczne są na lotniskach Charles de Gaulle, Orly, Basel, Lyon, Bordeaux, Tuluza oraz Marsylia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj