Architekci z brytyjskiej grupy Grimshaw ogłosili, że pracują nad planem ekspansji lotniska w Limie, a także nad projektem nowego portu lotniczego w Istambule.

W Peru firma architektoniczna Grimshaw została zatrudniona przez Lima Aiports Parnters (LAP) do zaprojektowania drugiego terminalu oraz nowej wieży kontrolnej dla peruwiańskiego Portu Lotniczego im. Jorge Chavez’a.


Nowy budynek powstanie na zachód od aktualnie istniejącego terminalu i a jego powierzchnia będzie wynosić 700 hektarów. Jak komentuje firma Grimshaw, nowy obiekt będzie odzwierciedlał znaczenie stolicy Peru jako głównego portu lotniczego w kraju.


Ponadto, w Turcji architekci z Grimshaw pracują nad projektem nowego lotniska dla Istambułu, które powstanie na wybrzeżu Morza Czarnego, w odległości 35 km od centrum miasta.


Nowy port lotniczy, wyposażony w sześć pasów startowych, będzie powstawał w czterech fazach. Szacuje się, że w pierwszej z nich lotnisko będzie w stanie obsłużyć 90 milionów pasażerów, zaś po całkowitym zakończeniu projektu liczba ta wzrośnie do 150 milionów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj