Dubrovnik Airport często nazywany również Čilipi Airport to międzynarodowe lotnisko w Dubrowniku w Chorwacji.

Wybierasz się do Dubrownika?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Dubrowniku w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do tego miasta.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Dubrowniku

Kod IATA: DBV
Państwo: Chorwacja
Kontynent: Europa

Dane

Typ: cywilne

Właściciel lub zarządca: Dubrovnik Airport Ltd.

Rok otwarcia: 1962

Kod IATA: DBV

Kod ICAO: LDDU

Miasto: Dubrownik, Chorwacja

Współrzędne: 42°33′41″N 18°16′06″E / 42.56139, 18.26833

Wysokość: 161 m n.p.m.

Statystyki ruchu: (2010)

Liczba pasażerów: 1 270 062

Drogi startowe:

Kierunek 12/30: Asfalt, 3 300 x 45 m

http://www.airport-dubrovnik.hr/

Tabela lotów – przyloty Dubrownik

Tabela lotów – odloty Dubrownik

Loty do Dubrownika – ceny lotów z Polski

Połączenia z lotniska w Dubrowniku

Opis lotniska w Dubrowniku

Lotnisko w Dubrowniku położone jest 15,5 kilometrów od centrum miasta, blisko Cilipi. Port lotniczy w Dubrowniku jest trzecim co do wielkości pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Chorwacji. Port lotniczy w Dubrowniku jest bazą m.in dla linii lotniczych Dubrovnik airlines. Aktualnie trwają prace zakończeniowe na lotnisku w Dubrowniku związane z nowym terminalem pasażerkim którego przepustowość ma sięgać 3,5 miliona pasażerów rocznie. Po dokończeniu tej inwestycjii lotnisko stanie się największym w Chorwacjii. Aktualnie ruch pasażerki rok w rok kształtuje się na poziomie ponad 1,2 miliona pasażerów.

Dojazd z i na lotnisko w Dubrowniku

Pociąg

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniska w Dubrowniku co centrum miasta. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Ploče, miejscowość jest łatwo dostępna z lotniska przy pomocy autobusu. Aby uzyskać więcej informacji, proszę odwiedzić stronę internetową chorwackich kolei http://www.hznet.hr/default.aspx

Auto

Lotnisko znajduje się na E65, około 24 km na południowy wschód od centrum Dubrownika.

Autobus

Pomiędzy lotniskiem w Dubrowniku a stacją autobusową w centrum miasta kursują autobusy Atlas. Bilet kosztuje 35,00 HRK. Autobus to najtańszy sposób, aby dostać się z i na lotnisko w Dubrowniku.

Wynajem samochodów na lotnisku w Dubrowniku

Istnieje kilka agencji wynajmu samochodów Auto Europa, easyCar, samochodów Gospodarki, Sixt, Herzt i Dom Auto w hali przylotów.

Taxi na lotnisku w Dubrowniku

Taksówki są dostępne przed terminalem. Podróż do Dubrownika kosztuje około 250,00 HRK i trwa pół godziny. Możesz zamówić taksówkę na (tel. +385 (0) 98 725 769).

Parking na lotnisku w Dubrowniku

Lotnisko posiada 200 miejsc parkingowych, zarówno dla krótko-i długoterminowych postojów. Przez pierwsze 15 minut postój jest bezpłatny , cena to HRK 5.00 za 2 godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj