Komunie Święte od lat stanowią wielkie wyzwanie dla rodziców, dzieci w nich uczestniczących. Jest to ogromne przedsięwzięcie zarówno logistyczne, jak i finansowe. Niestety bywa i tak, że zbytnie zaangażowanie w jakość i wizualną oprawę, przytłacza w zupełności duchowy charakter tej imprezy.

Księża oraz osoby wiary katolickiej od lat zwracają uwagę na ten fakt. Zaznaczyć jednak należy, że żyjemy w kraju, w którym religia, jeszcze do niedawna była przedmiotem obowiązkowym. Wiek 8 lat nie daje gwarancji zrozumienia powagi charakteru sakramentu Komunii Świętej i świadomego wyboru religii katolickiej. Część rodziców bierze udział w tej „szopce” z czystego pragmatyzmu i dla nich właśnie oprawa całej uroczystości ma największe znaczenie.

Internet zahuczał ze zdwojoną siłą, gdy trafiło do niego zdjęcie 8-letniej dziewczynki, która do komunii przyjechała karetą ciągniętą przez dwa białe konie. Można by rzec: „Kto bogatemu zabroni”. I choć kościół dwoi się i troi, by ograniczyć wystawność uroczystości Komunii Świętej m. in. ujednoliceniem stroju uczestników. Jednak pomysłowi rodzice zawsze znajdą sposób, by wyróżnić swoją pociechę.

Rodzice i goście komunijni stają przed jeszcze jednym poważnym zadaniem: wyborem prezentu. Kiedyś szczytem marzeń dla dzieci był rower czy zegarek. Wraz z rozpowszechnianiem się nowych technologi, wśród prezentów pojawiły się pegazusy, konsole do gier, komputery i laptopy czy smartfony. W zeszłym roku królowały quady, w tym komunijnym hitem są drony. I choć dla jednych taki prezent to „wielka przesada”, dla innych dron to nietuzinkowy prezent, który z pewnością zapewni dużo radości i moc atrakcji obdarowanemu.

Drony to maszyny latające, których siła nośna oparta jest najczęściej na 4 śmigłach napędzanych energią płynącą z akumulatora. Sterowanie dronem obywa się za pomocą fal radiowych przekazywanych miedzy nadajnikiem a odbiornikiem zamontowanym w maszynie. W bogatej ofercie dronów znajdują się minidrony, drony rekreacyjne i jednostki profesjonalne. Drony rekreacyjne to idealne wyzwanie dla 8-latków. Modele te są średnich rozmiarów i posiadają zaawansowany system stabilizacji lotu, dzięki czemu są łatwe w pilotażu. Umożliwiają dowolne eksplorowanie przestworzy oraz łatwe wykonywanie podniebnych ewolucji np. kręcenie beczek. Niektóre modele posiadają wmontowaną kamerę, która umożliwia kręcenie filmów i wykonywanie fotografii. Taki prezent komunijny to nie lada gratka dla każdego chłopca. Możliwość doskonalenia umiejętności pilotażu czy utrwalania świata z podniebnej perspektywy gwarantują, że prezent będzie dostarczał radości obdarowanemu przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj