Patrząc wstecz na ostatni rok rzecznik prasowy portów lotniczych w Ciampino i Fiumicino (Aeroporti di Roma – AdR) zauważa wzrost wolumenu przewozów lotniczych o 21% w stosunku do 2009 roku.

Przyczyną tak pozytywnego rezultatu jest wzrost gospodarczy i dodatkowe połączenia.

Podkreśla się iż atrakcyjność lotów cargo na lotniskach w Rzymie staje się coraz bardziej problematyczna ze względu na większą koncentracje tego typu lotów na lotniskach północnych Włoch. Działania lotniska w Rzymie zmierzają natomiast do tworzenia możliwości do mieszanych lotów (pasażerskich jak i towarowych).

Aktualnie jak wyjaśnia rzecznik rzymskiego lotniska: „AdR stale i aktywnie współpracuje z liniami lotniczymi w celu promowania dodatkowych lotów z lotnisk w Rzymie.

Rynek transportu pasażerskiego jest najważniejszy dla naszego lotniska natomiast transport towarowy może być dodatkowym czynnikiem zwiększenia przychodów.”

„Właśnie otworzyliśmy kilka ważnych połączeń długodystansowych, takich jak loty do Rio de Janeiro, Szanghaju i Pekinu, na pewno te działania będą wspierały rozwój ruchu zarówno pasażerskiego jak i towarowego.”

Przez spółkę AdR obsługiwane są dwa największe lotniska w Rzymie, są nimi Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj