Szwedzki operator i właściciel lotnisk Swedavia AB udostępnił darmowe WiFi na 11 krajowych lotniskach.

Dostęp do WiFi jest możliwy dla pasażerów lotniska po zarejestrowaniu się na stronie internetowej Swedavia.

Dostęp do WiFi na szwedzkich lotniskach jest darmowy do 3 godzin dziennie lub do wyczerpania limitu 100 MB. „Quick and easy” – tak charakteryzuje dostęp do darmowego WiFi operator Swedavia AB na konferencji prasowej 30 sierpnia 2012: dostęp do Internetu ma być szybki i prosty, przeznaczony dla pasażerów, którzy chcą uzyskać dostęp do elektronicznych dokumentów podróżnych lub spędzić czas na lotnisku surfując po sieci, pobierając pliki czy wysyłając maile.

„Chcemy, aby ludzie z chęcią odwiedzali nasze lotniska i wiemy, że jest duże zapotrzebowanie wśród pasażerów na łatwy dostęp do Internetu”, wyjaśnia Michael Persson- Gripkow z Swedavia AB podczas konferencji prasowej na temat udostępnienia WiFi.

Według danych przedstawionych przez Swedavia AB, ponad 31.5 miliona podróżnych odwiedziło jedno lub więcej z 11 lotnisk tego operatora w ostatnim roku – o 13% więcej niż w 2010 roku.

Darmowe WiFi jest obecnie dostępne na wielu ważniejszych lotniskach na całym świecie. Na terenie Europy należą do nich Amsterdam Airport Schiphol (z 60 minutowym limitem czasowym), Paris Charles De Gaulle (z 15 minutowym limitem), Vienna Airport (z nieograniczonym dostępem) and Athens International Airport (z darmowym dostępem przez godzinę).

Swedavia AB powstało w 2010 roku i obecnie jest w posiadaniu 11 szwedzkich lotnisk: Åre Östersund Airport, Gothenburg-Landvetter Airport, Kiruna Airport, Luleå Airport, Malmö Airport, Ronneby Airport, Stockholm-Arlanda Airport, Stockholm-Bromma Airport, Sundsvall-Härnösand Airport, Umeå Airport oraz Visby Airport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj