Ujawniono plany powstania nowego lotniska na wybrzeżu Dalian w północno-wschodnich Chinach. Całe przedsięwzięcie ma kosztować 26.5 biliona jenów (4.3 biliona dolarów).

Dalian International Airport zgodnie z projektem ma zostać wybudowany na sztucznej wyspie o powierzchni 20.9 km kwadratowych, która powstanie na wybrzeżu Chin na terenie uzyskanym za pomocą melioracji.

Dalian dołączy do listy innych lotnisk na całym świecie zbudowanych na wybrzeżu, takich jak japońskie Nagasaki Airport, Kansai International Airport w japońskim mieście Osaka czy New York La Guardia Airport, które zbudowane jest na stalowych palach umieszczonych nad brzegiem morza.

Na stronie internetowej Dalian władze miasta wyjaśniają: „Z powodu bardzo szybko wzrastającej liczby pasażerów obecnie istniejący Port Lotniczy Zhoushuizi jest nadmiernie przeciążony i nie jest już wystarczający dla tego regionu.” Szacuje się, że pojemność lotniska Zhoushuizi osiągnie stan krytyczny około 2016 roku.

Nowy port lotniczy będzie wyposażony w cztery drogi startowe i ma być jednym z największych lotnisk na świecie zbudowanych na sztucznej wyspie. Działające w regionie Zhoushuizi International Airport jest 17 największym portem lotniczym Chin; w 2013 roku obsłużono na nim ponad 14 milionów pasażerów, o 5.6% więcej niż w 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj