Wstępne szacunki wskazują na to, że brazylijskie porty lotnicze sprostają wyzwaniom jakie stawia przed nimi Mundial, jak wynika z raportu amerykańskiej agencji ratingowej Fitch Ratings.

Jak ocenia Fitch Rating, brazylijskie lotniska staną na wysokości zadania podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w czerwcu tego roku, pomimo iż nie wszystkie porty lotnicze są na najwyższym poziomie.

Brazylia jest przygotowana na przyjęcie 3,7 miliona pasażerów od 12 czerwca do 13 lipca, z czego najprawdopodobniej około 600,000 będą stanowili turyści zza granicy, którzy przybędą na Mundial drogą lotniczą. Szacuje się, że Rio de Janeiro odwiedzi 544,000 fanów futbolu, zaś Sao Paolo 390,000.

Jak podaje agencja Fitch na swojej stronie internetowej, brazylijskie lotniska będą szczególnie przeciążone ze względu na słabo rozwiniętą sieć kolei w tym południowoamerykańskim kraju. W ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, Brazylia zainwestowała 1,85 biliona dolarów w modernizację swoich portów lotniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj