Wysiłek podjęty przez 10 portów lotniczych Kanady i Stanów Zjednoczonych został doceniony. Dzięki znacznej redukcji emisji spalin, lotniska zostały wyróżnione w ramach programu Airport Carbon Accreditation.

Airport Carbon Accreditation to program mający na celu ocenę poziomu spalin emitowanych przez porty lotnicze oraz nagradzanie ich wysiłku związanego z redukcją dwutlenku węgla. Do programu powstałego z inicjatywy Europejskiej Rady Lotnisk ACI Europe przystąpiła w 2014 roku również Międzynarodowa Rada Lotnisk Ameryki Północnej (ACI-NA).

W Ameryce Północnej rośnie zainteresowanie portów lotniczych programem redukcji spalin. ACI-NA nagradza starania lokalnych portów lotniczych, które dążą do bycia liderem w służbie na rzecz środowiska.”- powiedział prezes i dyrektor generalny ACI-NA Kevin Burke.

Jestem pełen podziwu dla lotnisk, którym udało się obniżyć emisję dwutlenku węgla, dzięki czemu stały się lepszymi partnerami w globalnym systemie lotnictwa”.

Pierwszy port lotniczy w Ameryce Północnej nagrodzony przez ACI-NA certyfikatem Airport Carbon Accreditation to międzynarodowe lotnisko Seattle-Tacoma. Tak jak w roku ubiegłym, również w tym roku, lotnisko utrzymało swoją pozycję portu przyjaznego dla środowiska.

Pięć kolejnych lotnisk, które zasłużyły na brawa to: Pierre Elliot Trudeau International Airport, Portland International Airport, Portland Hillsboro Airport, Portland Troutdale Airport, oraz Victoria International Airport.

Cztery dodatkowe porty lotnicze, nominowane podczas dorocznej konferencji ACI-NA w Long Beach w Kalifornii to: w tym Dallas/Fort Worth International Airport, Denver International Airport, Honolulu International Airport i Toronto Pearson International Airport.

W ramach Airport Carbon Accreditation, lotniska zobowiązały się do redukcji emisji dwutlenku węgla poprzez inwestycję w najnowsze technologie grzewcze i oświetleniowe, w pojazdy elektryczne, hybrydowe lub napędzane gazem oraz udział w propagowaniu transportu publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj