Już za 12 miesięcy z lotniska w Glasgow będą regularnie startować samoloty Boeing 787 Dreamliner, obsługiwane przez jedną z większych linii lotniczych Wielkiej Brytanii – Thomson Airways.

Będzie to początek nowej ery w przemyśle lotniczym. Wprowadzenie Boeinga 787 Dreamliner oznacza początek przyjaznych środowisku lotów o wysokim standardzie. Ponadto, Wielka Brytania będzie gościła najnowocześniejsze na rynku maszyny, tworzone według najnowocześniejszych projektów.

Początkowo Boeingi 787 Dreamliner na lotnisku w Glasgow będą latały raz w tygodniu do dwóch miast – Florida oraz Cancun. Loty z ich udziałem rozpoczną się 1 maja 2013 roku.

Thomson Airways jako pierwsze wśród europejskich linii lotniczych zakupiły Boeinga 787 Dreamliner i zamówiły osiem takich maszyn, z możliwością zamówienia dodatkowych trzynastu. Thomson Airways działają od niespełna czterech lat, a mimo to są obecnie największą linią czarterową na świecie, a w 2011 roku skorzystało z jej usług prawie 11 milionów pasażerów.

Inauguracyjny lot Boeinga 787 Dreamliner odbył się 15 grudnia 2009 roku i według jego twórców to jeden z najbardziej oszczędnych samolotów jeśli chodzi o zużycie paliwa. Z kolei pierwszy komercyjny lot Boeinga 787 Dreamliner miał miejsce 26 października 2011 roku i był obsługiwany przez japońskie linie ANA (All Nippon Airways).

Port lotniczy w Glasgow jest jednym z sześciu lotnisk należących do BAA, wraz z London Heathrow, London Stansted, Southampton, Aberdeen oraz Edynburg. W zeszłym roku lotnisko w Glasgow odwiedziło prawie 7 milionów pasażerów, co dało mu drugą pozycję w rankingu popularności, zaraz po Aberdeen.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Glasgow będzie pierwszym lotniskiem Szkocji, z którego latać będzie nowy Boeing 787 Dreamliner i cieszymy się, że to właśnie linie lotnicze Thomson zakupiły te nowoczesne samoloty”, powiedziała dyrektor naczelna lotniska w Glasgow Amanda McMillian w konferencji prasowej na temat lotów Boeing 787 Dreamliner w Glasgow. „Dreamliner to samolot stworzony według najnowocześniejszych projektów i z pewnością będzie źródłem unikatowych doświadczeń dla szkockich pasażerów”, dodaje McMillian.

„Dreamliner bez wątpienia będzie wielką atrakcją linii lotniczych Thomson i z niecierpliwością czekamy na jego przybycie w maju 2012 roku.”

„Thomson Airways, trzecia największa brytyjska linia lotnicza, jest pierwszym nabywcą Dreamlinera w Wielkiej Brytanii i jest to iście mistrzowskie posunięcie”, powiedział Chris Browne z Thomson Airways.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj