Wcześniej w tym tygodniu, również linie lotnicze Emirates z Bliskiego Wschodu ogłosiły nowy plan zdobycia tytułu największego przewoźnika lotniczego na świecie w roku 2020.

Obecnie Międzynarodowy Port Lotniczy Beijing Capital jest na najlepszej drodze do zdobycia tytułu najbardziej ruchliwego lotniska na świecie w kategorii ruchu pasażerskiego, jak podają chińskie media. Oznaczałoby to, że lotnisko Hartsfield-Jackson, które prowadziło w tym rankingu przez ostatnią dekadę, spadnie na dalszą pozycję.

Jak podaje Global Business Travel Association, obecnie chiński sektor podróżniczy zanotowuje większe wzrosty niż jakikolwiek inny kraj na świecie.

W 2012 roku lotnisko w Atlancie obsłużyło 92 miliony pasażerów, zaś Pekin 82 miliony. Porównując poziom wzrostu w sektorze podróżniczym w obu krajach, tj. w USA i w Chinach, specjaliści przewidują, że port lotniczy Beijing Capital wkrótce prześcignie lotnisko Hartsfield-Jackson i stanie się najruchliwszym lotniskiem na swiecie, być może już w 2014 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj