Brytyjski operator lotniczy BAA wprowadził ulepszenie w kwestii bezpieczeństwa na lotnisku Heathrow w postaci nowoczesnego systemu radaru, który usprawni monitoring na lotnisku.

System został najpierw opracowany przez firmę Plextek z siedzibą w Cambridge, która już wcześniej wyposażyła w podobne urządzenia lotniska w Stanach Zjednoczonych, w Europie i Afryce.

BAA zaadoptowało zaawansowany technologicznie produkt Blighter B400 na lotnisku Heathrow jako część zintegrowanego systemu zabezpieczeń wyprodukowanych przez Touchstone Electronics. Firma ta specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa i ma długą tradycję jeśli chodzi o przemysł lotniczy w Wielkiej Brytanii.

Nowe radary dają możliwość wykrywania na duże odległości, od dziesięciu metrów do dwóch kilometrów, ta wydolność może być zwiększona nawet do 32 kilometrów. System radarów jest w stanie wykryć także małe lub powolne obiekty monitorowane przez lotnisko.

Pomimo wielu wątpliwości krążących na temat produktu firmy Plextek, Andy Cowen z BAA wierzy, że będzie to bardzo efektywnie działające urządzenie. „Potrzebowaliśmy wiarygodnego systemu niewymagającego utrzymania, który zapewniłby 24-godzinną kontrolę kluczowych stref lotniska w każdych warunkach pogodowych i przy każdym świetle”, wyjaśnił Cowen. „Ten nowy system jest najnowocześniejszym ze wszystkich dotychczas używanych na lotnisku i spełnia nasze oczekiwania całkowicie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj