Aeropuerto de Almería to hiszpańskie lotnisko znajdujące się w odległości 9 km od miasta Almería w Andaluzji, na południu kraju. Jest ono jednym z mniejszych lotnisk w kraju, szczególnie popularne podczas letnich wakacji.

Wybierasz się do Andaluzji?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Andaluzji w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Andaluzji

Kod IATA: LEI
Państwo: Hiszpania
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: LEI

Kod ICAO: LEAM

Miasto: Almería, Andaluzja

Współrzędne: 36°50′38″N 2°22′12″O

Wysokość: 21 m n.p.m.

Kierunek: 26/08: Asfalt

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Almería – zobacz film:

Historia lotniska Almeria

Lotnisko znajduje się niedaleko miasta Almería w hiszpańskim regionie Andaluzja. Jest ono jednym z mniejszych lotnisk w kraju, szczególnie popularne podczas letnich wakacji. Wszystkie loty pasażerskie obsługiwane są przez jeden terminal. Lotnisko jest czwartym co do wielkości lotniskiem w Andaluzji, obsługuje zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe. Leży w pobliżu hiszpańskiej autostrady A-7.

Oficjalne otwarcie portu lotniczego Almería odbyło się 6 lutego 1968 roku, jednak jego budowa rozpoczęła się dużo wcześniej, a już w latach ’50 pojawiła się potrzeba lotniska w tym regionie. Następnie już w XXI wieku na lotnisku przeprowadzono szereg remontów i renowacji, mające na celu usprawnić działanie terminalu i unowocześnienie go.

Statystyki ruchu w 2012 roku

ListopadRocznie
Pasażerowie29.700720.944
Operacje81311.970
Ładunki (Kg)2868.293

Dojazd z i na lotnisko Almeria

Autobus

Na lotnisku znajduje się przystanek autobusu linii 20, którą można dostać się do centrum miasta, oddalonego o około 9 kilometrów od terminalu. Usługi wykonywane są codziennie przez cały rok – w dni robocze od 7:30 do 22:30, co 50 minut, natomiast w soboty, niedziele i święta od 7:25 do 22.30, co półtorej godziny. Podróż trwa około 35 minut. Koszt biletu to 0,95 euro, do nabycia u kierowcy.

Taxi na lotnisku Almeria

Na lotnisku znajduje się postój taksówek na zewnątrz sali przylotów. Taryfa lotniskowa zawiera w sobie suplement w wysokości 4,27 euro. Koszt przejazdu do centrum zależy od pory dnia – cena za kilometr do 0,67 euro, lub 0,89, w zależności od obowiązującej taryfy. Dodatkowo pobierane jest 0,56 euro za każdy bagaż większy niż 60 cm.

Wynajem samochodu na lotnisku Almeria

Na lotnisku znajdują się następujące biura wynajmu samochodów: Europcar, Hertz, Goldcar Rental.

Strona internetowa lotniska:

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Almeria/es/Almeria.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj