Lotnisko Trapani – Birgi to port lotniczy położony 15 km na południe od Trapani, na Sycylii. Jest jednym z pięciu cywilnych portów lotniczych na Sycylii, ale wykorzystywany jest także do celów wojskowych. Lotnisko nosi imię Vincenzo Florio.

Wybierasz się do Trapani?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Trapani w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do tego miasta.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Trapani

Trapani, co zobaczyć?

Kod IATA: TPS
Państwo: Włochy
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne/wojskowe

Kod IATA: TPS

Kod ICAO: LICT

Miasto: Trapani

Współrzędne: 37°54′43″N 12°29′36″E

Wysokość: 71 m n.p.m.

Kierunek: 13R/31L Asfalt, 2 695 x 45 m

Historia lotniska w Trapani

Lotnisko Trapani położne jest w połowie drogi między miejscowością Marsala a Trapani i jest ono główną bramą do zachodniej Sycylii. Jest jednym z pięciu cywilnych portów lotniczych na Sycylii, ale wykorzystywany jest także do celów wojskowych. Lotnisko nosi imię Vincenzo Florio.

Lotnisko Trapani-Birgi zostało otwarte w 1960 roku jako małe regionalne centrum lotów, z ofertą zaledwie kilku połączeń. Następne lata jednak nie przyniosły poprawy ani rozwoju tego lotniska – jeszcze w latach ’90 odbywał się z niego tylko jeden regularny lot.

Port lotniczy zyskał większą popularność i jednocześnie znacznie wzrosła ilość pasażerów dopiero od 2003 roku, kiedy to tanie linie lotnicze Ryanair rozpoczęły tam swoje regularne loty. Wówczas Trapani-Birgi stało się głównym lotniskiem Sycylii oraz bramą lotniczą do zachodniej części wyspy, dzięki ofercie międzynarodowych lotów.

Lotnisko Trapani w okresie II wojny światowej – zobacz film:

Dojazd z i na lotnisko w Trapani

Autobus

Lotnisko Trapani ma bardzo dobre połączenia z centrum miasta oraz portem Trapani, a także z ważniejszymi miastami zachodniej Sycylii (Marsala, Palermo, Sciacca, Agrigento i inne). Poniżej strony internetowe poszczególnych przewoźników:

AST: www.aziendasicilianatrasporti.it

Salemi: www.autoservizisalemi.it

Lumia: www.autolineelumia.it

Lumia Terravision: www.terravision.eu

Taxi na lotnisku w Trapani

Postój taksówek znajduje się nieopodal terminalu lotniska, naprzeciwko głównego wejścia. Ceny za przewóz do miasta są ustalane przez zarząd miasta Trapani. Na dzień dzisiejszy kilometr kosztuje € 1,30.

Wynajem samochodu na lotnisku w Trapani

Na lotnisku Trapani się niektóre z międzynarodowych i krajowych firm zajmujących się wynajmem samochodów. Na stronie lotniska dostępne są numery telefonów i strony internetowe poszczególnych wypożyczalni: http://www.airgest.it/en/from-to-airport-car-rental.asp

Strona internetowa lotniska Trapani-Birgi:

http://www.airgest.it/en/default.asp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj