Operator ACI Asia-Pacific podał do wiadomości, że w lipcu bieżącego roku w regionie zanotowano wzrost w liczbie pasażerów o 3.5% w porównaniu do tego samego miesiąca w 2013 roku.

Władze ACI Asia-Pacific informują, operator utrzymał stały wzrost od lipca 2014, a lotniska grupy ACI Asia-Pacific zanotowały coroczny wzrost wynoszący 3.5%, zaś w przypadku portów lotniczych Środkowego Wschodu wzrost wyniósł 5%.

Od stycznia do lipca 2014 lotniska Środkowego Wschodu przodowały w regionie pod względem ruchu pasażerskiego, osiągając wzrost aż o 8.4%, zaś lotniska Asia-Pacific zanotowały wzrost o 4.2%.

Na pierwszych pięciu miejscach wśród najbardziej ruchliwych lotnisk w regionie znalazły się: Beijing Capital International Airport (+1.6%), Tokyo Haneda Airport (+5.6%), Dubai International Airport (+4.9%), Hong Kong International Airport (+6.1%) oraz Jakarta-Soekarno Hatta Airport (-5.2%).

Porty lotnicze Środkowego Wschodu dalej kontynuowały tendencję wzrostową, a na czele lotnisk z największym wzrostem w liczbie pasażerów znalazły się Abu Dhabi International Airport (19.7%), a także Doha International Airport (14%).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj