Z wyników przeprowadzonych ostatnio badań wynika, ze prawie 90% podróżnych korzystających z lotniska São Paulo preferuje odprawę samoobsługową. W roku 2011 tylko 66% ankietowanych było za tym rodzajem odprawy.

Wyniki pochodzą z ankiety SITA/ATW Passenger Self-Service Survey przeprowadzanej każdego roku na lotniskach. Inne badania wykazały, że pasażerowie chętnie skorzystaliby z samoobsługowego serwisu bagażowego. Pokazuje to, ze użytkownicy lotniska są zdania, że samoobsługowe serwisy znacznie ułatwiają podróżowanie.

W badaniu wzięli udział podróżni z najbardziej ruchliwych portów i użytkownicy lotniska São Paulo wykazali największy entuzjazm jeśli chodzi o powstanie nowych serwisów bagażowych w porównaniu z ankietowanymi z innych lotnisk.

Niektórzy z tych 88% wyrazili potrzebę powstania serwisu na telefony komórkowe, który informowałby ich co dzieje się aktualnie z ich bagażem. 79% podróżnych z São Paulo chciałoby mieć możliwość samodzielnego drukowania naklejki na bagaż (w porównaniu z 68% ankietowanych z innych lotnisk), natomiast 69% z nich opowiedziało się za stworzeniem samoobsługowego depozytu na bagaż.

W przypadku zniszczenia ich bagażu aż 92% osób odpowiedziało, ze udałoby się wówczas do odpowiedniego punktu, aby sporządzić raport, z czego 83% było zainteresowane opcją wysłania takiej prośby przez telefon komórkowy.

Elbson Quadros, dyrektor SITA, powiedział, że od czasu ostatniej ankiety popularność samoobsługowej odprawy jest dwa razy większa. Obecnie korzysta z niej 35% pasażerów, w porównaniu z 13% w 2011 roku.

”Pasażerowie chcą używać samoobsługowych serwisów na wiele sposobów – poprzez specjalne punkty obsługi, przez Internet czy telefon komórkowy. Co oznacza, ze lotniska i linie lotnicze oferując takie serwisy mogą znacznie poprawić swoje usługi”, wyjaśnia Quadros.

Chęć używania telefonów komórkowych do serwisów jest całkiem zrozumiała, biorąc pod uwagę fakt, że 99% ankietowanych jest w posiadaniu aparatu telefonicznego, z czego połowa to smartfony. Ponad 80% osób chciałoby używać telefonu do wyszukiwania lotów i aktualizacji, zaś 82% chciałoby mieć możliwość nawigacji na lotnisku za pomocą telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj